| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 11 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5.3 V |
| Peak Pulse Current | 5.5 A |
| Breakdown Voltage | 5.7 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 60 W |
| Voltage ESD Contact | 20 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 25 kV |
| Diode Capacitance | 38 pF |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
